BETON WE WNĘTRZACH W NIEBANALNEJ ODSŁONIE

KLINIKA BETONU / CONCREATE / ARTISVISIO

Tym razem prezentacja lokalnego ogródka. Trzy polskie firmy i wiele możliwości kształtowania powierzchni ściennych z wykorzystaniem betonu, począwszy od surowości płaszczyzn Tadao Ando do miękkości form nawiązujących do natury.

http://www.klinikabetonu.pl/

http://www.concreate.pl/

http://artisvisio.pl/

Architektura i Moda

AOKI JUN ASSOCIATES & LOUIS VUITTON

Kolejny raz współpraca tego znakomitego duetu zaowocowała nową ikoną architektury, tym razem w dzielnicy Ginza, w Tokio. Fasada została zaprojektowana na podstawie monogramu marki Louis Vuitton oraz w nawiązaniu do Art Deco- stylu, z którego słynęła niegdyś Ginza.

Jako materiału użyto arkuszy z blachy aluminiowej, pokrytej fluoropolimerową farbą perłową, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością. Mocowane w dwóch warstwach, nadają fasadzie koronkowego charakteru. Efekt ten spotęgowany jest w nocnej odsłonie budynku, dzięki ukrytym diodom LED.

Inne projekty Aoki Jun Associates dla Louis Vuitton:

http://www.aokijun.com/ja/works/?tag=COMMERCIAL

NORDIC TALES - SCANDINAVIAN DESIGN

.

Wzornictwo skandynawskie wciąż nie ustępuje z czołówki najbardziej pożądanych stylów dekoracyjnych. To prostota i naturalne materiały, w duchu ekologii, pozwalają przedmiotom zachowywać ponadczasową wartość i wizerunek.

Punkt świetlny BRIGHT SPROUT wykonany jest z drewna dębowego, olejowanego, a następnie podpalanego, dla osiągnięcia odpowiedniego odcienia. HAZEL LIGHT to energooszczędna lampka, która daje możliwość regulacji natężenia światła (LED, długość życia: ok. 50 000 godzin). COLLAR LAMP zaś, będąca "fuzją skandynawskiej prostoty i hiszpańskiej elegancji" to lampa stojąca lub naścienna, składająca się z dębowego trzonu oraz kierunkowego, malowanego proszkowo kołnierza, zasilana jest diodami LED.

http://nordic-tales.com/

Clerkenwell Design Week 2014

COPPER & CHROME

Niebanalny kształt oraz odpowiednia obróbka miedzi czy chromu i klejnot we wnętrzu gotowy!

LIGHTYEARS, lampa ORIENT, projekt: Jo Hammerborg;

LIGHTYEARS, lampa CALABASH, projekt: Komplot Design;

http://www.lightyears.dk/

Clerkenwell Design Week 2014

JAGUAR I FOSCARINI

Tegoroczne targi wzornictwa CDW (23-25 maja) w Londynie, bogate w najnowsze kolekcje meblarskie i pomysły na iluminacje, cieszyły oko najbardziej wymagających uczestników. Wsród prelekcji i warsztatów znaleźć mogli coś dla siebie zarówno profesjonaliści jak i pasjonaci- amatorzy.

Na zdjęciu instalacja artystyczna Jaguara i Foscarini - włoskiego producenta oświetlenia oraz jego lampa APLOMB, zaprojektowana przez Paolo Lucidi i Luca Pevere.